8 Kasım 2019 Cuma
ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü MİNNETLE, ÖZLEMLE ve RAHMETLE ANIYORUZ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Açıklama şu şekildedir;

“Türk Milleti’nin kurtuluş ve varoluş mücadelesinin en büyük kahramanını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ebedî başkomutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde milletçe rahmet ve şükranla anıyoruz.

ATATÜRK, bilgisi, ileri görüşü ve demokrat kişiliği ile sadece Türk Milletinin değil bütün insanlığın saygı ve sevgisini kazanmış bir liderdir. Sadece Türk Milletinin değil, mazlum milletler için de kurtuluşun, bağımsızlığın ve egemenliğin simgesi haline gelmiştir.

ATATÜRK’ün bağımsızlık mücadelesindeki önderliği, en büyük eseri olan Cumhuriyet rejimini kurma yolunda da devam etmiş, hayata geçirdiği inkılap ve reformlarla da bağımsız Türkiye’nin temellerini sağlamlaştırarak büyük bir dönüşüm ve modernleşme süreci başlatmıştır. 

Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren ATATÜRK, fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındadır.

Büyük Önder’in kurduğu, ‘en büyük eserim’ diyerek bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, “demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti” niteliklerini güçlendirerek ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.” 

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara