9 Ekim 2018 Salı
SOKAK ATIK TOPLAYICILARI EĞİTİMİ BAŞLADI
Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde atık toplama işi yapan 100 kişiye Konfederasyonumuz tarafından dağıtılan Kişisel Koruyucu Donanımı ardından, eğitim ve sağlık taramaları yapılmaya başlandı.

Konfederasyonumuz ve Keçiören Belediyesi işbirliğinde yürütülen Sokak Atık Toplayıcılarının Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında sokak atık toplayıcılarının eğitim programı ve sağlık taramaları Konfederasyonumuz Genel Merkez Binasında yapılmaya başlandı.

Eylül 2018 tarihinde, Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde atık toplama işi yapan 100 kişiye Konfederasyonumuz tarafından dağıtılan Kişisel Koruyucu Donanımı ardından, eğitim ve sağlık taramaları yapılmaya başlandı.

Konfederasyonumuz Genel Merkez Binasında mobil sağlık tarama aracında sağlık taramaları yapılan sokak atık toplayıcılarına daha sonra iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Alanında uzman hekim ve iş sağlığı güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimde sokak atık toplayıcılarının daha güvenli çalışabilmeleri için, sağlık ve güvenlik alanında bilgilendirme yapıldı.

Açılışını, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ın yaptığı eğitim toplantısına, Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ve İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay’da katılım sağladı.

Genel Başkan ATALAY konuşmasında; TÜRK-İŞ’in Keçiören Belediyesi ile başlattığı proje ile birlikte Ankara ilinde sokak atık toplayıcılarının sesinin duyulmaya başlandığını, gelecekte birçok ilde bunu başaracaklarını belirtti.

Atalay, bütün insanların eşit doğduğunu, kiminin doktor, avukati, iş adamı olduğunu kiminin işçi, çöpçü, memur olduğunu, gelirlerinin ve yaşam şartlarının farklılaştığını ancak herkesin insan onuruna yaraşır koşullarda yaşama hakkının olduğunu, bu proje ile sokak atık toplayıcılarının çalışma koşulları ve yaşam şartlarını iyileştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 194 195 196 197 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara