23 Kasım 2018 Cuma
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. ATALAY'ın TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şu şekildedir:

Öğretmenler nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, dolayısıyla geleceği inşa etmede en büyük paya sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, kalkınmasını, başarısını ve bugün dünyadaki konumunu Cumhuriyet Öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillere borçludur. Ülkemizin bilim ve sanat alanında öne çıkan bütün değerlerinde öğretmenlerimizin izi vardır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün yaptığı konuşmada “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle, yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurgulamıştır.  

Öğretmenlerin önemli bir bölümünün yaşadığı sosyo-ekonomik sıkıntıları ortadan kaldırmak gerekmektedir. Ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımıza, gençlerimize ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize hak ettikleri yaşam koşulları, saygınlık ve statü sağlanmalıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz. 

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara