9 Ocak 2018 Salı
DESTİCİ'DEN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Ergün ATALAY  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TÜRK-İŞ olarak taşeron işçilere ilişkin yaptıkları çalışmaları hatırlattı.

Taşeron firmalarda çalışan 1 milyona yakın işçinin kadroya geçirileceğini ancak KİT'lerde çalışan 50 bin kişinin kadro dışında kaldığını dile getiren ATALAY, "Bir milyonun kadroya geçtiği yerde 50 bin kişi geçmezse, şuna benziyor; Yol yaparsınız 100 kilometre, onun 5 metresini bırakırsanız, herkes 5 metreyi konuşur, yaptığınız yolu hiç kimse konuşmaz. Şu anda kamuoyunda taşerona geçenleri değil geçmeyenleri duyuyoruz." diye konuştu.

Taşeronla ilgili şikayetlere ilişkin geçen hafta bir hat kurduklarını anlatan ATALAY, her gün yapılan yaklaşık 2 bin müracaattan yüzde 70'inin KİT'lerle ilgili olduğunu belirtti.

Başvuru konusunda merak edilen konulara ilişkin internet sitesi üzerinden bir genelge yayımladıklarını da anlatan ATALAY, yaşanan sorunları pazar günü Nevşehir'de Başbakan Binali YILDIRIM ile görüştüklerini de belirtti.

ATALAY, iş güvenliği konusuna da dikkati çekerek, "Ortalama her gün 5 arkadaşımız iş kazası ya da iş cinayetine kurban gidiyor. Bu çok büyük bir rakam. 2017 rakamları açıklanmadı ama 5'in altında çıkacağını hiç düşünmüyorum. Genellikle bu işler örgütsüz, kuralsız çalışan iş yerlerinde oluyor. İnsanı yaşatmak lazım. Bu iş kazaları KİT'den, sözleşmeden, asgari ücretten daha önemli. Can var çünkü." değerlendirmesini yaptı.

Ziyarette Destici'ye 15 Temmuz dolayısıya İngilizce ve Türkçe olarak bastırdıkları "Demokrasinin Zaferi" adlı kitabı hediye eden ATALAY, "Bu ülkenin üzerine oyun hiç bitmiyor. İstediğiniz partiye burada oy verin. Seçim zamanı istediğiniz şekilde hareket edin ama bu ülkeyi yurt dışına kimse şikayet etmesin. TÜRK-İŞ olarak bugüne kadar bir problem varsa ülke içinde anlattık, ülke dışına ülkemizi hiç şikayet etmedik." şeklinde konuştu.

Ziyarette TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri ve TÜRK-İŞ'e bağlı bazı sendikaların Genel Başkanları da yer aldı.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 180 181 182 183 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara