5 Haziran 2019 Çarşamba
ATALAY, SAKARYA'DA İŞÇİLERLE BAYRAMLAŞTI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 05 Haziran 2019 Çarşamba günü Sakarya Türk-İş İl Temsilciliğince Demiryol-İş Sendikası eğitim salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katılarak işçilerle bayramlaştı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Ramazan Bayramı münasebetiyle TÜRK-İŞ Sakarya İl Temsilciliği'nin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. ATALAY, yoğun katılımın olduğu bayramlaşma programında şu açıklamalarda bulundu;

– "Denizlerimizde yabancı devletlerin iki yüze yakın savaş gemisi var"

Avrupa'da Türkiye'yi kötüleyenlerin itibar gördüğünü, bunu yapan bazı siyasilerin ve kitle örgütlerinin olduğunu dile getiren ATALAY, şöyle devam etti:

"Bunu yapanları biliyoruz yüzlerine de bunu söylüyoruz. 'Bir problem varsa bu ülkede konuşalım, dışarı gittiğimiz zaman ülkenin aleyhinde bir şey söylemek vatan hainliğiyle eşdeğerdir.' diye her yerde söylüyorum. Burada bir kez daha ifade ediyorum. Şu anda denizlerimizde yabancı devletlerin iki yüze yakın savaş gemisi var. Şu anda sınırımızda Pençe Harekatı devam ediyor. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Bu ülke varsa sendikacılık yaparız, seçimler yaparız partiler olur. Şimdi Suriye'de ne parti ne dernek ne oda var, hiçbir şey yok. Onun için tam 1,5 asırdır bu ülkeyi nasıl karıştırırız, nasıl Suriye, Irak yaparız gayretleri bitmiş değil, hala devam ediyor. Buradan siyasilere seslenmek istiyorum; zaman geç olmadan Samsun'daki verdikleri görüntüleri devam ettirmek durumundalar, yoksa yarın çok geç olur."

– "Kıdem tazminatımız bizim son kalemiz"

ATALAY, emeklilikte yaşa takılan 500 binin üzerinde işçinin bulunduğunu dile getirerek bu sorunun çözümü için çalışma yapılmasını istedi.

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili bir yerden başlamak gerektiğini vurgulayan ATALAY, şunları kaydetti:

"Önümüze bir de kıdem tazminatı geliyor her sene her sene bir kıdem. Şimdi bunlar iki üç aydır konuşulmuyor, seçimlerden sonra inşallah olumsuz bir tablo önümüze gelmez. Ben olumsuz bir tablo geleceğini düşünmüyorum. Bu şekliyle biz razıyız, memnunuz bu şekli muhafaza edilmek şartıyla almayanlarla ilgili bir çalışma yapılırsa TÜRK-İŞ olarak katkı sağlarız ama aksi bir şey yapılırsa bir kez daha ifade ediyorum kıdem tazminatımız bizim son kalemiz, kızımızın çeyiz parası, oğlumuzun düğün parası diye her yerde ifade ediyorum çünkü başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Onun için kıdem tazminatıyla ilgili olumsuz bir şey yapılmaz diye umut ediyorum." dedi.

Bayramlaşma programına RTÜK Başkanı Ebubekir ŞAHİN, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim BALCI, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu IŞIKSU, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf ALEMDAR, TÜRK-İŞ Sakarya İl Temsilcisi Cemal YAMAN, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, TES-İŞ Genel Başkanı Yardımcısı Sedat ÇOKOL,  sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 228 229 230 231 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara