29 Ağustos 2019 Perşembe
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

ATALAY, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milletlerin kaderinin belirlenmesinde belirli günler özel önem taşımaktadır. Bu günler, ulusal kurtuluş mücadelelerinin başladığı ve zafer ile sonuçlandığı aşamaları ifade eder. 

30 Ağustos günü, halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdiği ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.

Bizler bu büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan, sendikal hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya’ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız, birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir.

En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz.”

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara